O BIMS

Przedmiotem działalności jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo informacji, a w tym szczególnie ochrona danych osobowych. Podstawową ofertą BIMS są audyty bezpieczeństwa, pomoc we wdrażaniu RODO oraz najwyższych standardów funkcjonowania organizacji w tym obszarze, a także szkolenia oraz doraźne konsultacje.

BIMS współpracuje z najlepszymi prawnikami specjalizującymi się w określonych dziedzinach prawa (m.in. prawo pracy, prawo autorskie, prawo europejskie, sektor zdrowia, samorząd terytorialny) – dzięki temu, każde zagadnienie analizowane jest w oparciu o wiedzę i doświadczenie ekspertów, nie tylko z zakresu bezpieczeństwa informacji.
Niezastąpionym zapleczem BIMS są również informatycy konsultujący poszczególne kwestie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Główną ideą przyświecającą działalności BIMS jest bezpieczeństwo ze zdrowym rozsądkiem!

O mnie

Jestem absolwentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w pracy w administracji publicznej, zarówno w komórkach kontroli wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Od kilku lat zajmuję się bezpieczeństwem informacji. Obecnie pełnię funkcję Inspektora ochrony danych (wcześniej Administratora bezpieczeństwa informacji) w samorządzie terytorialnym, szczebla wojewódzkiego. Ponadto swoją wiedzą i doświadczeniem wspieram jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz jednostki samorządu terytorialnego na poziomie gminy. Współpracuję również z sektorem prywatnym (grupy kapitałowe, służba zdrowia, stowarzyszenia i jednoosobowe działalności gospodarcze). W codziennej pracy nadzoruję również przestrzeganie norm jakości ISO.

Posiadam bogate doświadczenie szkoleniowe, audytorskie oraz praktykę w przygotowywaniu dokumentacji bezpieczeństwa informacji dostosowanej do różnych potrzeb i uwarunkowań organizacyjnych.

BIMS to również działalność charytatywna